Gotovo 4.000 zdravstvenih radnika, članova Sindikata radnika u zdravstvu Hercegovačko-neretvanske županije, stupit će danas u štrajk, potvrđeno je to Federalnoj televiziji.
Štrajk će početi u osam sati, bit će održan u svim većim zdravstvenim ustanovama u ovoj županiji, a usluge će biti pružane hitnim, te pacijentima koji su obuhvaćeni sporazumom koji je Sidnikat potpisao sa zdravstvenim ustanovama.
Na zahtjev Vlade HNŽ-a za danas je pred Općinskim sudom u Mostaru zakazano ročište na kojem će biti razmatrana mogućnost privremene mjere osiguranja zabrane štrajka.
“Zamislite tog apsurda da ministar favorizira jedan sindikat, udovoljava njihovim zahtjevima i dok traje kolektivni ugovor na njihov zahtjev odobrava im i omogućava viša primanja, dok drugom sindikatu kaže: Ne možete štrajkati, vaša prava se ispunjavaju u skladu s kolektivnim ugovorom. Tu se vidi jedno licemjerstvo”, izjavio je Federalnoj televiziji Dalibor Vuković, predsjednik sindikata radnika u zdravstvu HNŽ-a.





