Damir Mašić, predsjednik Kluba Socijaldemokratska partija Bosne i Hercegovine u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije BiH, komentirao je vijest o odlasku visokog predstavnika Christian Schmidt.
Mašić je poručio kako je Schmidt na dužnost visokog predstavnika stigao “glasno i gotovo grandiozno”, dok sada, kako tvrdi, odlazi “šutke i gotovo skandalozno”.
“Ostao je dužan građanima Bosne i Hercegovine odgovor na pitanje – zašto podnosi ostavku i je li točno da je bio prisiljen to učiniti te od koga?”, upitao je Mašić.
Podsjetimo, iz Ured visokog predstavnika jutros je priopćeno da je Christian Schmidt, nakon gotovo pet godina na funkciji visokog predstavnika za Bosnu i Hercegovinu, donio osobnu odluku o završetku svoje službe u provedbi mira u BiH.





