Iran je odbio održavanje druge runde mirovnih pregovora sa SAD-om, izvijestila je iranska državna novinska agencija IRNA.
Odsustvo Teherana s pregovora posljedica je “pretjeranih zahtjeva Washingtona, nerealnih očekivanja, stalnih promjena stava, ponovljenih kontradikcija i tekuće pomorske blokade”, objavila je agencija.
Vijest dolazi nakon što je Donald Trump rekao da će se održati nova runda “pregovora”.
Američki potpredsjednik JD Vance bio je među delegacijom koja bi sutra trebala stići u Pakistan.
Ranije je Trump upozorio da će “uništiti” iranske elektrane i mostove ako se ne postigne dogovor.
Dvotjedni sporazum o prekidu vatre između SAD-a i Irana istječe u srijedu.
Iako se primirje uglavnom održalo, tenzije su posljednjih dana zaoštrene nakon što je Iran povukao svoju odluku o ponovnom otvaranju Hormuškog tjesnaca, tvrdeći da je američka blokada njegovih luka prekršila primirje, javlja Sky News.





