Dalić je tom prilikom rekao kako “glasna manjina stalno vrijeđa i ne želi Hrvatsku”, što je izazvalo reakciju Orešković, koja je na društvenim mrežama postavila pitanje: “Kako smo došli do toga da Zlatko Dalić, rođen u BiH, čija su usta puna zajedništva, etiketira nas Hrvate, ovdje rođene, koji nemamo drugu državu niti drugu domovinu?”
Orešković o Daliću: Zloupotrebljava svoju popularnost
Orešković je u svom obraćanju naglasila da Dalić zloupotrebljava svoju popularnost i koristi je za širenje laži i stvaranje podjela u društvu. Kritizirala je Dalića zbog stava koji, prema njenim riječima, negira temelje hrvatske povijesti i identiteta. “Nitko ‘njih’ ne napada, niti mlade koji navodno vole Boga i Hrvatsku”, poručila je Orešković.
Podsjetimo, Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić u srijedu je nakon mise u sinjskoj bazilici govorio o svojoj vjeri, domoljublju i mladima u Hrvatskoj. Istaknuo je ponos što reprezentacija živi vrijednosti hrvatskog naroda, a osvrnuo se i na napade “glasne manjine” koja ne voli i ne podržava Hrvatsku.
“Bez obzira na napade glasne manjine”
“Osobito sam ponosan da hrvatska nogometna reprezentacija živi vrijednosti hrvatskog naroda – domoljublje, vjeru, ljubav i zajedništvo. To je ono što nam je donio rezultat. Jako sam sretan što te vrijednosti živi i hrvatska mladost, a to smo vidjeli ovih dana. Bez obzira na napade glasne manjine koja nas stalno vrijeđa, koja ne voli i neće Hrvatsku, ali naša se mladost ponovno probudila i na to sam ponosan. Neka samo tako nastave. To je naša Hrvatska i to smo mi Hrvati”, izjavio je Dalić.
Mediji i iseljenici: “Treba biti drugačije”
Dalić je također progovorio o negativnim stavovima prema iseljenicima koji se žele vratiti u Hrvatsku. “Nažalost, najgori smo sami za sebe, svaki dan smo puni negativnosti i loših vijesti, a ima puno lijepih stvari u našoj zemlji. Puno je ljudi koji su otišli vani iz Hrvatske, morali su, ali se žele vratiti ovdje. Kad se vraćaš, to danas ispada sramota jer naši mediji pišu da se taj netko vratio, da nije uspio, da je propao – silna negativa”, rekao je Dalić, ističući da bi trebalo promijeniti stavove i valorizirati povratak iseljenika.





